reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Miliony na ratunek


02 grudnia 2008

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma 600 mln zł na ratunkowe pożyczki dla samorządów.

Jak pisze "Gazeta Prawna", Ministerstwo Środowiska znalazło zastosowanie dla funduszu wrakowego. Jest to ok. 800 mln zł, które zebrały się z obowiązkowej opłaty w wysokości 500 zł, uiszczanej przy rejestracji samochodów sprowadzonych do Polski. Większość pieniędzy zostanie przeznaczona dla samorządów, które realizują duże inwestycje w ochronie środowiska współfinansowane z Funduszu Spójności. Dodatkowe pieniądze będzie dystrybuował NFOŚiGW.

Wsparcie będzie miało charakter specjalnych pożyczek na atrakcyjnych warunkach. Maksymalny okres kredytowania wynosi 25 lat, a oprocentowanie 1 procet. Fundusz w tym tygodniu uruchomił możliwość aplikowania o pożyczki. Samorządy mają czas do końca roku.

Janusz Mikuła, wiceminister rozwoju regionalnego ocenia, że wnioski złoży kilkunastu beneficjentów. Jego zdaniem, wsparcie zostało uruchomione specjalnie dla nich ze względu na ich krytyczną sytuację finansową.

- Stan finansów sześciu samorządów jest tak zły, że nie mogą liczyć na pozyskanie środków z rynku komercyjnego, a nawet pożyczkę na inwestycje środowiskowe udzielaną przez NFOŚiGW. Pozostali potrzebują wsparcia, aby zachować płynność finansową przy kończeniu swoich projektów - mówi Janusz Mikuła.

źródło: Serwis Samorządowy PAP