reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pierwszy dzień informacji o środowisku


19 listopada 2008

Powołanie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz podsumowanie działań Ministerstwa Środowiska w czasie kadencji obecnego Rządu były tematami konferencji prasowej, w której wzięli udział prof. Maciej Nowicki, Minister Środowiska oraz dr Maciej Trzeciak, Podsekretarz Stanu, Główny Konserwator Przyrody.

- 17 listopada jest pierwszym dniem obowiązywania Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w udziale społeczeństwa oraz o ocenach oddziaływania na środowisko - powiedział Maciej Trzeciak - ustawa udrażnia 68 miliardów euro na budowę tak potrzebnych Polsce inwestycji m.in. infrastrukturalnych. Daje ona gwarancję i bezpieczeństwo wszystkim, którzy te środki wykorzystują na budowę tych przedsięwzięć.

Minister poinformował, że na tego typu dokument Polska czekała 4 lata. Podkreślił też, że GDOŚ i jej regionalne oddziały to scalenie istniejących już instytucji i urzędów, aby maksymalnie wykorzystać potencjał ich pracowników. Przyczyni się to do przyspieszonego wydawania decyzji środowiskowych.

- Dowód na to, że beneficjenci środków unijnych mogą spać spokojnie już jest - dodał minister Trzeciak - dzisiaj bowiem otrzymaliśmy informację z Komisji Europejskiej, że na najbliższym posiedzeniu poświęconym naruszeniom prawa wspólnotowego przez państwa członkowskie zamyka ona sprawy 2008/2029 ( tzw. naruszenie dyrektywy ocen oddziaływania na środowisko) i 2008/2236 ( niezgodność polskiego prawa z dyrektywa o ocenach strategicznych). Jest to efekt omawianej dzisiaj ustawy i rozporządzeń, które będą do niej sukcesywnie wydawane.

Minister poinformował, że GDOŚ przyczyni się do nowej organizacji struktur środowiskowych, na wzór tych, które już funkcjonują we wszystkich dużych krajach UE. Powiedział też, że powołanie GDOŚ pozwala skrócić długość trwania procedur związanych z ocenami oddziaływania na środowisko w procesie inwestycyjnym, np. podczas budowy drogi ekspresowej w obszarach Natura 2000, z 300 (obecnie) do 105 dni.

Po raz pierwszy instytucja wydająca decyzje środowiskowe będzie wsparta finansowo przez środki unijne. - Jest to bardzo ważne - zaznaczył minister - ze względu na oszczędność pieniędzy z budżetu państwa.

Źródło: www.samorzad.pap.pl

« powrót