reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zamawiaj ekologicznie


15 listopada 2008

Od poniedziałku 17-go listopada 2008 będzie można zgłaszać się na szkolenia e-learningowe "Zamówienia Publiczne Przyjazne Środowisku". Szkolenia adresowane są do osób zajmujących się organizacją przetargów w instytucjach publicznych. Szkolenia odbywać się będą w formule e-learningu.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w styczniu 2009 r. Uczestnictwo w szkoleniu będzie bezpłatne. O szczegółowych tematach i warunkach szkolenia będziemy na bieżące informować.

Projekt realizuje - w ramach zespołu Europejskiej Wszechnicy Samorządowej - Fundacja Promocji Gmin Polskich przy współpracy Serwisu Samorządowego Polskiej Agencji Prasowej oraz Wydawnictwa PUBLICUS, znanego z edycji miesięcznika "Zamówienia Publiczne Doradca".

Najważniejszym adresatem planowanych szkoleń są instytucje administracji publicznej, w tym samorządowej, w szczególności zaś osoby odpowiedzialne za kształtowanie kryteriów i organizację zamówień publicznych oraz zarządzanie finansami. Należą do nich szefowie i członkowie komórek organizujących zamówienia publiczne, skarbnicy, przewodniczący komisji przetargowych oraz pozostałe osoby mające wpływ na organizację i ustalanie ,kryteriów przyznawania zamówień. Szkolenia prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów w formule e-learningowej. Uczestnicy szkoleń:

    * dowiedzą się na czym polega koncepcja i praktyka zielonych zamówień publicznych oraz dlaczego warto i należy wprowadzać elementy środowiskowe do praktyki zamówień publicznych;

    * zostaną wyposażeni w kompleksową wiedzę i umiejętności, które pozwolą im pewniej poczuć się na gruncie uwzględniania aspektów ekologicznych w zamówieniach publicznych w perspektywie unijnych i krajowych rozwiązań prawnych;

    * otrzymają profesjonalny podręcznik, będący praktycznym przewodnikiem po prawnych i proceduralnych uwarunkowaniach stosowania kryteriów środowiskowych w przetargach publicznych;

    * Otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie zielonych zamówień publicznych.

Szkolenia wspierać będzie specjalna strona internetowa funkcjonująca na portalu Wydawnictwa PUBLICUS - wydawcy magazynu "Zamówienia Publiczne Doradca". Na łamach tego magazynu, jak również przygotowywanego specjalnie dla zainteresowanych projektem biuletynu "Zielone zamówienia publiczne" wydawanego przez Fundację, będą prezentowane artykuły, komentarze, ekspertyzy, odpowiedzi na pytania związane z kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi rozmaitych aspektów i kryteriów ekologicznych w procedurach przygotowywania, udzielania i realizacji zamówień publicznych.

Projekt "Zielone zamówienia publiczne - od idei do praktyki" finansowany jest ze środków dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Zadania 5.4.2 - Wspieranie realizacji programów edukacyjnych w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej oraz w ramach kampanii informacyjno-promocyjnych.

źródło: Serwis Samorządowy PAP