reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Finał Konkursu o Puchar Recyklingu


30 października 2008

27 października w „Iglicy” na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Finał Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. Podczas finału zostały wręczone statuetki i wyróżnienia liderom selektywnej zbiórki.

Uczestnicy w tej edycji wykazali się niecodzienną inwencją twórczą nie tylko przy przygotowywaniu zgłoszeń, ale przede wszystkim przy organizowanych akcjach ekologicznych czy materiałach promujących selektywną zbiórkę. Do redakcji napłynęło ponad 300 zgłoszeń.

Zebrane ilości surowców pokazują, że z każdym rokiem społeczeństwo coraz bardziej angażuje się w selektywną zbiórkę odpadów. W kalendarz imprez na stałe wpisują się już dni recyklingu czy pikniki ekologiczne, które przypominają mieszkańcom o problemie ochrony środowiska.

Coraz więcej samorządów mobilizuje mieszkańców do proekologicznych działań, z roku na rok przybywa też firm, które troszczą się o przyrodę tak samo, jak o osiągane zyski. To bardzo optymistyczne sygnały, ale ciągle jeszcze wiele jest do zrobienia.


Oprócz tradycyjnie wręczanych statuetek i wyróżnień rozdano nagrody finansowe i rzeczowe.

    * 245 tys. zł w tym: 75 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej., 165 tys. zł  z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej z: Olsztyna, Zielonej Góry, Rzeszowa, Wrocławia, Łodzi, Katowic, Torunia i 5 tys. zł od Fundacji PlasticsEurope
    * nagrody rzeczowe: 10 tys. worków do selektywnej zbiórki ufundowanych przez Starpack i 20 pojemników do selektywnej zbiórki ufundowanych przez Titan Eko
    * dla laureatów Srebrnej Puszki KOBA i Eco Serwis sfinansowały przedstawienia edukacyjne promujące selektywną zbiórkę pt. „Ala w Alulandii”

Finał zgromadził blisko 300 osób z przedsiębiorstw i zakładów gospodarki komunalnej, przedstawicieli instytucji pozarządowych, które działają na rzecz edukacji ekologicznej jak również przedstawicieli Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Środowiska.źródło: komunalny.pl