reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Bądź na bieżąco z zagadnieniami zmian klimatycznych!


28 października 2008

Fundacja eprPolska gorąco zachęca do subskrypcji newslettera serwisu klimatdlaziemi.pl!!

Co tydzień dostaną Państwo prosto do swojej skrzynki pocztowej najświeższe wiadomości na najróżniejsze tematy związane ze zmianami klimatu, dotyczące m.in. działań politycznych na arenie międzynarodowej mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu, najnowszych odkryć naukowych w tej dziedzinie, poważnych skutków zmian klimatu oraz praktyczne rady, jak można im skutecznie przeciwdziałać!

Zapraszamy na stronę klimatdlaziemi.pl i zapisanie się do newslettera klimatycznego!


Portal klimatdlaziemi.pl powstał w ramach projektu *Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków*, który Fundacja eprPolska prowadzi wspólnie z firmą Vattenfall Heat Poland. Portal klimatdlaziemi.pl to aktualnie najbardziej kompleksowe źródło informacji na temat zmian klimatu w polskim Internecie.

Portal w sposób przekrojowy prezentuje teorię globalnego ocieplenia, m. in. omawia źródła emisji CO2 (transport, przemysł, konsumpcja), konsekwencje podnoszenia się temperatury Ziemi (topnienie lodowców, ginięcie gatunków, wzrost mocy huraganów), możliwości przeciwdziałania (alternatywne źródła energii, zwiększenie efektywności
energetycznej), a także prawdopodobne następstwa zaniechania jakichkolwiek działań (roztopienie się biegunów, zalanie wysp koralowych, przesunięcie stref klimatycznych). Informacje te są poparte danymi liczbowymi i wykresami pochodzącymi z poważnych naukowych źródeł.

W serwisie można również skorzystać z kalkulatora i symulatora emisji CO2 autorstwa Pana Marcina Popkiewicza, eksperta współpracującego z Fundacją Nasza Ziemia. To niezwykle rozbudowane narzędzie pozwala na obliczenie osobistej emisji każdego człowieka na podstawie takich danych jak: korzystanie z transportu, nawyki żywieniowe i zakupowe, miejsce zamieszkania itd. Kalkulator różnicuje emisję w zależności od kraju zamieszkania danej osoby.

Portal klimatdlaziemi.pl to również codziennie dodawane artykuły poświęcone różnym aspektom zmian klimatu. Pod każdą nową aktualnością istnieje możliwość dodawania komentarzy, co pozwoliło rozwinąć wokół portalu aktywną społeczność internautów. To także platforma kontaktu z warszawskimi i pruszkowskimi szkołami oraz możliwość
prezentowania ich osiągnięć w dziedzinie przeciwdziałania zmianom klimatu.