reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szkolenie nauczycielek z Targówka w Insytycie Badawczym Leśnictwa


27 października 2008

25 października grupa prężnych nauczycielek z warszawskiego Targówka wzięła udział w szkoleniu przyrodniczym w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie-Lesie. Tematem głównym szkolenia były rośliny leśne - a w szczególności budowa warstwowa lasu, rozpoznawanie gatunków drzew i kwiatów leśnych.

W praktyce oznacza to, że panie mogły nauczyć się odróżniać topolę czarną od białej, liście jesionu od jarząbu (tak tak, poprawna nazwa tego drzewa to jarząb a nie jarzębina!), czy widzieć kiedy szukać przylaszczek i pierwiosnków. Ponadto, dotknąć można było prawdziwej bawełny - jeszcze nie zebranej z gałązki, obejrzeć gniazdo szpaka, i cała Izbę Edukacji Leśnej. Dzięki temu nauczycielki wyniosły ze szkolenia wiedzę i pomysły min. na to, jak można budować kąciki przyrodnicze, jakie zabawy plastyczne można z dziećmi przeprowadzać,  a co najważniejsze, jak można przekazywać wiedzę przyrodniczą dzieciom młodszym i tym troche starszym wszystkimi zmysłami.

 

Szkolenie odbyło się w ramach programu edukacji dla zrównoważonego rozwoju na Targówku *Żyj, poznawaj, rozwijaj się* prowadzonego od trzech lat przez Fundację Nasza Ziemia we współpracy z firmą Procter & Gamble oraz Urzędem Dzielnicy Targówek

Obrazek

 

 Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pełnego fotoreportażu ze szkolenia!