reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wyższe opłaty środowiskowe


20 października 2008

Od 1 stycznia 2009 r. o 2,5 proc. wzrośnie większość opłat za korzystanie ze środowiska, czyli np. za wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza oraz umieszczanie odpadów na składowiskach. We wtorek 14 października Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie ws. opłat za korzystanie ze środowiska.

Przy ustalaniu niektórych opłat wskaźnik inflacji nie będzie jednak brany pod uwagę, a opłaty wzrosną ponad ten wskaźnik. Będzie to dotyczyć przypadków, kiedy korzystanie ze środowiska jest szczególnie szkodliwe.

Przy ustalaniu wysokości opłat za umieszczanie odpadów na składowiskach brano pod uwagę m.in. zobowiązania Polski wobec Unii Europejskiej, zadania polityki ekologicznej państwa i krajowego planu gospodarki odpadami na 2010 r. oraz uciążliwość odpadów dla środowiska. Wzrost opłat za składowanie odpadów ma promować ich segregację i recykling.

źródło: Serwis Samorządowy PAP