reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Co słychać w październikowym numerze "Recyklingu"?


01 października 2008

Coraz większe zastosowanie znajdują surowce niekonwencjonalne, szczególnie te pochodzące z recyklingu. Jednym z takich przykładów jest opracowana metoda rozwłókniania słom zbożowych na masy włókniste na potrzeby produkcji płyt pilśniowych. Wynikają z tego efekty ekonomiczne i społeczne, do których zalicza się zmniejszenie zapotrzebowania na drewno i odciążenie środowiska naturalnego.

Rozsądne działania podejmowane na lokalnym szczeblu odnośnie zagospodarowania odpadów warto czerpać z doświadczeń innych krajów, co można stwierdzić na przykładzie małej szwedzkiej gminy – Aneby. Szerzej na ten temat przeczytać można w październikowym wydaniu „Recyklingu”, w którym też przedstawiono m.in. trójdzielczy system sortowania odpadów w blokach Toronto.