reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podatek "piknikowy" ma zmniejszyć ilość śmieci


18 września 2008

W 2009 roku zostanie wprowadzony podatek "piknikowy" od jednorazowych talerzyków, aby zmniejszyć produkcję odpadów - ogłosił minister stanu do spraw zrównoważonego rozwoju Francji, Jean-Louis Borloo.

Borloo wyjaśnił, że podatek zostanie zapisany w przyszłorocznej ustawie budżetowej i będzie dotyczył jedynie tych produktów, które nie podlegają recyklingowi.

Przewidywana wysokość podatku to 90 eurocentów od kilograma jednorazowych kubeczków lub talerzyków.

- Istnieje już podatek od substancji bardzo szkodliwych dla środowiska: detergentów, olejów i pestycydów. Przewiduje się objęcie podatkiem kolejnych produktów - jednorazowych talerzyków i sztućców - aby finansować recykling - powiedział minister.

Borloo przypomniał też, że we Francji corocznie powstaje aż 360 kg odpadów na osobę i dlatego tak ważne jest, aby tę ilość zmniejszyć.

źródło: rp.pl