reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

10 mln euro na ekologię


08 września 2008

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie wdrażał w Polsce unijny program Life+. Jego budżet to ponad 2,1 mld euro w skali całej UE.

Dzięki podpisanej między resortem środowiska a NFOŚiGW umowie fundusz stanie się krajowym punktem kontaktowym dla unijnej inicjatywy Life+. Za tą nazwą kryje się ponad 2,1 mld euro, które UE chcę przeznaczyć do 2013 roku na wsparcie miękkich projektów w zakresie ochrony środowiska (inwestycje infrastrukturalne Unii Europejskiej finansuje za pośrednictwem programu Infrastruktura i Środowisko).

W grę wchodzą przedsięwzięcia w zakresie np. zachowania różnorodności przyrodniczej, zarządzanie środowiskiem oraz dotyczące informowania i komunikacji o środowisku.

Według Jana Rączki, prezesa NFOŚiGW, podmioty zainteresowane uzyskanie dotacji z inicjatywy Life+ mogą składać wnioski do 21 listopada. W tym roku fundusz ma dla nich 10 mln euro.

Projekty w dziedzinie ochrony przyrody mogą dostać do 75 proc. dofinansowania z funduszy unijnych. Natomiast w przypadku projektów szkoleniowych będzie to 50 proc. Dodatkowe środki dla beneficjentów chce także przeznaczyć sam fundusz, tak by finansowany udział beneficjentów był jak najmniejszy. Przy grantach w wysokości do 75 proc. kosztów projektu fundusz dorzuci dodatkowe 20 proc. z własnych środków. Natomiast w przypadku dotacji do 50 proc. będzie to nawet 40 proc.

NFOŚiGW nie będzie decydował o przyznawaniu dotacji w ramach inicjatywy Life+. Ponieważ jest to program obejmujący całą UE, decyzja będzie zapadała w KE. To oznacza, że polskie projekty będą konkurowały o pieniądze z przedsięwzięciami zgłoszonymi przez pozostałe państwa członkowskie. Rolą funduszu będzie wspieranie beneficjentów w przygotowaniu wniosków oraz przekazywanie ich do Brukseli.

źródło: gazetaprawna.pl