reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Happening "Co znajduje się w warszawskich śmieciach?"


27 sierpnia 2008

Dzisiaj w pobliżu siedziby Fundacji Nasza Ziemia, pod citylightem promującym odzysk tworzyw sztucznych i oszczędność energii wiceprezes Fundacji Dominik Dobrowolski nurkował w śmieciach. Po co? Żeby sprawdzić i pokazać co tak naprawdę trafia do naszych kubłów na śmieci.

Niestety, rezultaty tego niecodziennego zwiadu nie były optymistyczne - okazało się że w pojemniku na odpady, które mają zostać wywiezione na wysypisko znajduje się mnóstwo cennych surowców. Ich powtórne wykorzystanie zaoszczędziłoby nie tylko surowce naturalne, ale przede wszystkim nasze pieniądze. Dlaczego zatem - wbrew regulaminowi utrzmania czystości i porządku m. st. Warszawy i w bezpośrednim sąsiedztwie Straży Miejskiej, uprawnionej do egzekwowania tego prawa - nie jest stosowana selektywna zbiórka odpadów???

Zgromadzeni dziennikarze w skupieniu obserwowali kolejne cenne śmieci wyciągane przez Dominika, mieli również okazję porozmawiać z ekspertami od tworzyw sztucznych - przedstawicielami Fundacji PlasticsEurope p. Grzegorzem Rytko i p. Anną Szałkowską.

 

Zobacz też: