reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

EKON będzie protestował


27 sierpnia 2008

Niepełnosprawni nie dostaną obiecanej przez Warszawę działki, na której chcieli zbudować sortownię śmieci. Sprzeciwił się temu wojewoda.

Bój o ziemię przy ul. Mortkowicza niedaleko Okęcia trwał od ponad roku. Po jednej stronie było ponad 300 niepełnosprawnych ze stowarzyszenia Ekon, po drugiej - ratusz reprezentowany przez wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka. Na 4,5 ha ziemi Ekon chciał zbudować sortownię śmieci. Tę ziemię obiecały im bez przetargu poprzednie władze Warszawy.

Niepełnosprawni nazywani ze względu na pracowitość "mrówkami" odbierali worki z odpadami spod mieszkań na Sadybie, Stegnach i Ursynowie i sortowali je na Wyczółkach. Musieli się jednak stamtąd wynieść do czerwca, więc od dawna zabiegali o nowy teren. - Nie mogą siedzieć w domu. Praca to dla nich najlepsza terapia. Poza tym dbają o środowisko - przekonywała Elżbieta Gołębiewska, szefowa Ekonu.


Urzędnicy deklarowali dobrą wolę. - Zależy nam, żeby "mrówki" miały pracę, ale niech w końcu Ekon dostarczy nam pełną dokumentację, żebyśmy mogli dać im teren przy Mortkowicza - apelował w kwietniu wiceprezydent Jakubiak. Zarząd Ekonu uzupełniał dokumenty. A rozgoryczone "mrówki" protestowały pod oknami prezydent Warszawy i na sesji rady miasta.

W czerwcu Ekon usłyszał, że miasto rychło podejmie uchwałę w sprawie przekazania działki. - Cieszyliśmy się jak głupi, gdy 12 czerwca radni przegłosowali uchwałę. Przyznano nam co prawda nie 4,5 ha, tylko 2,8 ha, ale za to na 15 lat. Czekaliśmy tylko na wymagane prawem ustosunkowanie się do niej wojewody - mówi Elżbieta Gołębiewska.

Wojewoda jednak uchylił uchwałę. - Usłyszeliśmy, że nie ma w niej argumentów, które przemawiałyby za tym, iż realizujemy cele publiczne, dbając o ochronę środowiska i zatrudniając niepełnosprawnych. A tylko napisanie tego czarno na białym daje nam możliwość otrzymania gruntu na preferencyjnych zasadach - mówi Gołębiewska.

Potwierdza to Małgorzata Przewalska, rzeczniczka wojewody: - Ta uchwała jest sprzeczna z przepisami.

Wiceprezydent Jakubiak: - Ppoprawiamy ją. Na obrady Rady Warszawy trafi pewnie 10 września.

Mrówki planują jdnak już w ten czwartek przyjść na sesję rady.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna