reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Norwegia dołoży Niewiadomicom na recykling


25 sierpnia 2008

Projekt dofinansowania budowy Gminnego Centrum Recyclingu w Niedomicach otrzymał pozytywną opinię wydaną przez Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Gmina Żabno z początkiem sierpnia otrzymała zawiadomienie z norweskiego MSZ o przyznaniu środków finansowych na budowę stacji recyclingu w Niedomicach. Projekt, którego wartość szacowana jest na ponad 1,5 mln euro otrzyma blisko 70% kwoty ostatecznego kosztu kwalifikowanego, a jest to ponad milion euro. Podpisanie umowy jest już tylko formalnością, która nastąpi w najbliższych miesiącach.

Na realizację zadań związanych z projektem gmina będzie miała 32 miesiące, bo taki został zaplanowany czas do otwarcia centrum recyclingu. W tym czasie zostanie wybudowana hala sortowni odpadów, zakupiony zostanie sprzęt do transportu i przeładunku zebranych frakcji materiałowych, a także przeprowadzona zostanie kampania informacyjno- promocyjna, która ma podnieść świadomość mieszkańców gminy Żabno i ościennych w ramach ekologii i sortowania odpadów.

- Nasza sortownia będzie całkowicie przyjazna ekologii, bo procesy, które będą w niej wykonywane polegają na mechanicznym segregowaniu i przygotowywaniu materiału do dalszej obróbki- mówi burmistrz Żabna Stanisław Kusior. - Dodatkowo centrum recyclingu wzmocni działania na rzecz czystego środowiska w regionie- dodaje.

Stacja planowo ma działać już w pierwszym półroczu 2011 roku. W założeniach swoją mocą przerobową ma obsłużyć sześć gmin i Żabno. Jej budowa będzie możliwa dzięki Norweskiemu Mechanizmowi Finansowemu.

Źródło: PAP