reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Znakowanie części komputerowych pomoże w przetwarzaniu odpadów


21 sierpnia 2008

Organizacja EPCglobal pracuje nad systemem znakowania części komputerowych, który pomógłby w sortowaniu sprzętu na wysypiskach śmieci.

Program organizacji EPCglobal jest sponsorowany przez amerykańską Narodową Agencję Ochrony Środowiska. Nowy system opiera się na znakowaniu części komputerowych za pomocą tagów RFID, elektronicznych odpowiedników kodu kreskowego.

Organizacja EPCglobal rozpoczęła już rozmowy z producentami sprzętu komputerowego. Odpowiednio oznakowane części komputerowe, trafiające na wysypiska śmieci, mogłyby być automatycznie identyfikowane i sortowane. Pozwoliłoby to na ograniczenie liczby odpadów, dzięki szybszej selekcji urządzeń nadających się do przetworzenia.

W chwili obecnej znaczniki RDIF są stosowane w drukarkach firmy Hewlett-Packard sprzedawanych w Brazylii.

 


Źródło: PAP

« powrót