reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Co robić ze zużytym sprzętem elektrycznym?


13 sierpnia 2008

Zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą mieć obowiązek jego bezpłatnego przyjmowania - zakłada przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie.

"Dotychczas zdarzały się przypadki, że zakłady pobierały opłaty od podmiotów, które mają obowiązek nieodpłatnego zbierania zużytego sprzętu z gospodarstw domowych. Wátej sytuacji zbierający zużyty sprzęt ponosili koszty, nie mając żadnych dochodów z tej działalności" - wyjaśnia w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Organizacje odzysku sprzętu - zgodnie z projektem - będą musiały przekazywać 5 proc. swoich udokumentowanych przychodów na publiczne kampanie edukacyjne. W razie nie wywiązania się z tego obowiązku, organizacjom będą grozić kary od 10 tys. zł do 1 mln zł.

Projekt przewiduje też sankcje za brak umowy producenta sprzętów elektrycznych z organizacją odzysku (od 5 tys. zł do 500 tys. zł) i za wyrzucanie urządzeń elektrycznych na śmietnik (odá20 zł do 5átys. zł).

Zaproponowano również zmniejszenie liczby sprawozdań przesyłanych przez przedsiębiorców do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (GIOŚ).

"Będą one dostarczane raz na pół roku, a nie jak obecnie raz na kwartał. Przesunięto też termin składania ministrowi środowiska przez GIOŚ corocznego raportu oáfunkcjonowaniu systemu gospodarki zużytym sprzętem z 30 kwietnia na 30áczerwca" - czytamy w komunikacie CIR. 

PAP - Nauka w Polsce