reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nadchodzą telefony z kukurydzy


01 sierpnia 2008

Ekologia staje się "nową mantrą" wśród producentów telefonów komórkowej, którzy wprowadzają na rynek coraz bardziej przyjazne środowisku aparaty z biotworzyw - pisze indyjski "The Economic Times".

Gazeta wymienia między innymi zaprezentowany na światowych targach technologicznych w Seulu telefon firmy Samsung zrobiony z bioplastiku zbudowanego z naturalnych materiałów wytworzonych z kukurydzy. Aparat wprowadzono już na rynek w Korei Południowej.

Również Nokia planuje wprowadzenie około 40 modeli ze składników ulegających biodegradacji, które po zużyciu będą mogły być z łatwością przetwarzane.

Używane obecnie telefony komórkowe zawierają, głównie w bateriach, niewielkie ilości metali potencjalnie szkodliwych dla środowiska - kadmu i litu. Firmy poszukują różnych sposobów na uczynienie swych wyrobów bardziej ekologicznymi - nie tylko przez poszukiwanie nowych surowców, ale poprzez miniaturyzację baterii i akcesoriów oraz konstruowanie energooszczędnych ładowarek.

Tak więc niedługo o stopniu naszej wrażliwości ekologicznej świadczyć będą nie tylko samochody, jakimi jeździmy albo noszone przez nas ubrania, lecz także telefony, z jakich dzwonimy - przewiduje "The Economic Times". 

PAP - Nauka w Polsce