reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologiczny twardy dysk


30 lipca 2008

Spotkało mnie niemałe zdziwienie, gdy usłyszałem o tym produkcie fimy SimpleTech. Stworzyli oni totalnie ekologiczny dysk twardy. Niektóre części zostały wykonane z bambusa!!!

Nawet opakowanie zostało zrobione z ekologicznych materiałów. W środku nie znajdziecie papierów czy niepotrzebnych plastikowych elementów. Nawet instrukcja została wydrukowana na pudełku. Wszystko po to, aby oszczędzić środowisko.

Jak już pisałem część dysku wykonana została z niemalowanego bambusa. Dokładniej mówiąc jego górna część (widać na zdjęciu). Oczywiście w środku znajdują się metalowe elementy, ale jak zapewnia producent, jest to aluminium, które nadaje się do recyclingu. Przy okazji materiał te spełnia także rolę przewodnika ciepła.

Teraz może trochę o funkcjonalności urządzenia. Dysk podłącza się za pomocą kabla USB. Niestety nie współpracuje on w technologii eSATA oraz FireWire, ale sterowniki zapewniają połączenie w trybie Turbo, co znacznie podnosi prędkość przesyłu danych. Oczywiście nie można zapomnieć o pojemności - 500 GB, to całkiem sporo, ale jest to już standardem w dzisiejszych czasach.

Koszt dysku, to 150 dolarów (ok 300 zł). W przeliczeniu daje to jakieś 60 gr na GB.

źródło: gazeta.pl