reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Interwenencja ws. ocen oddziaływania na środowisko


09 lipca 2008

Do premiera została skierowana interpelacja, w której wyrażono głębokie zaniepokojenie wstrzymywaniem przez samorządy inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych spowodowanym opóźnieniami w dostosowywaniu ustawy Prawo ochrony środowiska do dyrektywunijnych.

Niedostosowanie polskiego prawa do przepisów unijnych może spowodować, że inwestycje rozpoczęte na bazie starego prawa mogą nie otrzymać unijnego dofinansowania. Zagrożone jestwykorzystanie 68 mld euro.

Za czasów poprzedniego rządu stosowny projekt noweli ustawy o ochronie środowiska - po negocjacjach z Komisją Europejską - został opracowany. Nie został uchwalony, gdyż powyborach powstał nowy rząd.

Zamiast kontynuować te prace, które były już praktycznie gotowe i móc przesłać projekt ustawy, nowy rząd rozpoczął od nowa pracę nad ustawą. W związku z tym projekt nie jestjeszcze przesłany do parlamentu.

Przed przesłaniem do parlamentu projekt podlega procedurze nostryfikowania w Komisji Europejskiej, dlatego istnieje obawa, że trafi do parlamentu dopiero późną jesienią. Gdyby tak się stało, to realizacja inwestycji w tym roku byłaby zagrożona.

Już w maju występowano w tej sprawie do ministra środowiska, ale nie otrzymano odpowiedzi.

W interpelacji zostały zawarte pytania m.in. o powody opieszałości ministerstwa środowiska, realistyczne terminy prac nad projektem, o przyczyny niewykorzystania przez rząd PO-PSL uzgodnionego z KE przez poprzedni rząd projektu ustawy o ochronie środowiska, a także o to, kto pokryje kary umowne, jeżeli samorządy zostaną ukarane, oraz jak rząd zamierza nadrobić opóźnienie w realizacji inwestycji.

Interpelację skierował przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski.

źródło: samorzad.pap.pl