reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zaproszenie na Konferencję Prasową


08 lipca 2008

Konferencja odbędzie się 9 lipca (w środę) o godz. 11.00 w siedzibie Fundacji Nasza Ziemia, przy ul. Hożej 3 m.5 w Warszawie.

Fundacja eprPolska i Rekopol Organizacja Odzysku S.A. serdecznie zapraszają na konferencję prasową, której tematem będzie zbiórka, odzysk i recykling szkła. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej na zagrożenia związane z niezrealizowaniem przez Polskę unijnych poziomów zbiórki opakowań ze szkła i grożące Polsce kary (płacone z naszych podatków!).

Istnieje konieczność zintensyfikowania działań w celu rozwoju systemu zbiórki opakowań – staje się to niezbędne biorąc pod uwagę kwestię ochrony środowiska, jak i kosztów ponoszonych przez gminy i przedsiębiorców, a tym samym przez mieszkańców i konsumentów.

Śmiecimy każdego dnia – w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Jemy, pijemy, pracujemy – pojawiają się puste butelki, słoiki, kartonowe pudełka. Tylko w tym roku w Polsce pojawi się około 3.700 tys. ton odpadów opakowaniowych. Sprasowane i zbelowane, zapakowane na ciężarówki o ładowności 20 ton stworzyłyby linię o długości około 3.500 kilometrów! Najliczniejszą grupą odpadów opakowaniowych są opakowania szklane – na polski rynek w 2008 roku wprowadzonych zostanie 1.100 tys. ton butelek i słoików.