reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

III Wschowskie Dni Recyklingu


26 czerwca 2008

Już po raz trzeci we Wschowie w dniach 03-07.06 odbyły się Dni Recyklingu, których głównym organizatorem była Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. Nad prawidłowym przebiegiem tej wspaniałej imprezy pieczę sprawowała pomysłodawczyni Wschowskich Dni Recyklingu Halina Drgas - członek zarządu spółki. Uroczystego otwarcia III WDR dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Pan Krzysztof Grabka w obecności honorowych gości, m.in. Starosty Wschowskiego, Prezesa WFOŚiGW w Zielonej Górze oraz całej rzeszy dzieci i młodzieży biorących udział w festiwalu piosenki ekologicznej.

W konkursach skierowanych do szkół i przedszkoli wzięły udział 22 jednostki oświatowe. Blisko 600 uczestników mogło współzawodniczyć m.in. w konkursach: plastycznym, mody, literackim, na najlepszy happening oraz spot reklamowy.

W ciągu Dni Recyklingu odbywały się wycieczki szkół do obiektów gospodarki odpadami. Dla samorządowców, nauczycieli, sołtysów i organizacji pozarządowych zorganizowano wyjazdową sesję „2008 - Rok Planety Ziemi", której ważnym punktem było wystąpienie Miry Stanisławskiej-Meysztowicz z referatem "Ziemia woła S.O.S".

W sobotę nastąpiło podsumowanie III Wschowskich Dni Recyklingu – Ekojarmark. Na Placu Kosynierów we Wschowie pojawiło się 27 wystawców ze zdrową żywnością i innymi ekologicznymi wyrobami oraz zielona scena i inne atrakcje.

Ważnym wydarzeniem ekojarmarku były zawody sportowo-siłowe "Recyklman 2008" polegające na przenoszeniu na czas zużytego telewizora marki Rubin lub przeciąganiu samochodu marki Lublin pełnego elektrośmieci.

Na zakończenie Ekojarmarku odbyło się wielkie losowanie nagród za przyniesione „pakiety” selektywnej zbiórki i ZSEiE. Prawie wszyscy wychodzili bądź to z „iglaczkiem” , bądź z koszykiem wiklinowym na zakupy, bądź koszem na śmieci „trio” z trzema pojemnikami.

Jak co roku podczas finałowej imprezy Wschowskich Dni Recyklingu - Ekojarmarku ogłoszono wyniki konkursu „Segreguję - Jestem O.K.” oraz przyznano najlepszej szkole „Zieloną Koszulkę Lidera Recyklingu” Wschowskich Dni Recyklingu 2008.


Autor: Magda Lipiec
« powrót