reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Podsumowanie akcji „1, 2, 3,…kartoniki zbieraj Ty - Na tropie surowców"


26 czerwca 2008

10 czerwca prezes Fundacji Nasza Ziemia, Mira Stanisławska-Meysztowicz wzięła udział w podsumowaniu akcji ekologicznej w Bełchatowie. Oto relacja z jego przebiegu:

Do trwającej od 1 grudnia ubiegłego roku akcji przystąpiło dziewięć szkół z terenu miasta i gminy Bełchatów. Imponujący zbiór 4551 kg kartoników po mleku i sokach świadczy o ogromnym zainteresowaniu, z jakim spotkała się idea konkursu. Autorski projekt nauczycieli z SP nr 4 im. Stefana Żeromskiego realizowany przy współpracy ze Spółką EKO-REGION z Bełchatowa zwraca uwagę na nabrzmiewający problem rosnącej ilości odpadów oraz konieczność ich segregacji.

EKo-REGION jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się gospodarką odpadami na terenie kilkunastu powiatów województwa łódzkiego, oraz podejmuje szereg działań o charakterze edukacyjnym uważając, że poprawa stanu środowiska naturalnego w bezpośrednim sąsiedztwie zależy od postaw i zachowań każdego z nas. Akcja „1, 2, 3, …kartoniki zbieraj Ty…” miała charakter edukacyjny. Jej celem było nie tylko podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów, ale ich rodzin, a także kształtowanie w społeczeństwie nawyku sortowania odpadów.

Patronat nad konkursem objął Program  REKARTON i Fundacja eprPolska. Obie organizacje mają na swym koncie niebagatelny wkład ochronę przyrody, minimalizację skutków degradacji środowiska i wdrażanie kultury selektywnej zbiórki odpadów. Na uroczystości obecna była Pani Prezes Fundacji Mira Stanisławska- Meysztowicz, inicjatorka akcji „ Sprzątanie Świata” w Polsce , która podczas swego wystąpienia przekonywała uczniów, aby po prostu pokochali „Zieloną Planetę”. Program REKARTON natomiast jest porozumieniem producentów opakowań, dystrybutorów towarów, konsumentów i firm sortujących odpady na rzecz rozwoju systemu zbierania i recyklingu.

Akcja konkursowa przebiegała w trzech kategoriach: szkolnej, klasowej i indywidualnej. Najwięcej kartoników zebrała SP nr.12 (2,6kg na ucznia), aby sprawiedliwości stało się zadość w klasyfikacji końcowej uwzględniono wielkość szkoły i liczbę uczęszczających do niej uczniów.Rekord pobiła malutka szkoła z Janowa, w której na 1 ucznia przypadło 5,82 kg kartoników. W kategorii najaktywniejszych klas prym w konkursie wiodła IVc ze SP nr 4.W kategorii indywidualnych zbieraczy bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Ścieglińska z SP nr 4, która dostarczyła w trakcie trwania akcji ponad 3,5 tys. kartoników. Tylko trochę ustępowały jej Anna Pierzyńska z Janowa 2844 kartoniki i Katarzyna Szwej z SP nr 3 1500 kartonikow.

Wyróżniające się zaangażowaniem szkoły i najaktywniejsi uczniowie nagrodzeni zostali cennymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez REKARTON i Spółkę EKO-REGION, które otrzymali z rąk Prezesa Zarządu Spółki EKO-REGION Andrzeja Kaczmarka, Prezydenta Miasta Marka Chrzanowskiego oraz Pani Prezes Fundacji Nasza Ziemia Miry Stanisławskiej- Meysztowicz.

Konkursowa rywalizacja tak spodobała się uczestnikom, że jednogłośnie zadeklarowali chęć kontynuowania akcji w następnym roku, a to najlepsza prognoza dla naturalnego środowiska i powodzenia akcji.

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek