reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

4 lata polsko-japońskiej współpracy w dziedzinie efektywności energetycznej zakończone sukcesem


24 czerwca 2008

Projekt był wspólną inicjatywą polskiego i japońskiego rządu mającą na celu promocję technologii efektywności energetycznej w polskim przemyśle poprzez transfer japońskiej technologii i wiedzy. Koordynatorem projektu ze strony polskiej została Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE SA), instytucja państwowa przygotowującą i realizującą zasady zrównoważonej polityki energetycznej Polski.

Uroczystość zakończenia projektu odbyła sie z udziałem wielu szacownych gości w Sali Senatu w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Podsumowano 4 lata funkcjonowania Centrum i określono plany na przyszłość. Ta czteroletnia działalność to wiele przeprowadzonych szkoleń dla firm i audytów energetycznych. Swoje poparcie dla promowania efektywności energetycznej w Polsce wyraziło Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i przedstawiciele różnych sektorów przemysłu. Dyrektor KAPE, Pan Tadeusz Skoczkowski, dziękował stronie japońskiej za ogromną wiedzę przekazaną polskim ekspertom i wielką pracę włożoną w powstanie jednostki.

PJCEE posiada nowoczesne laboratorium szkoleniowe, wykwalifikowaną kadrę polskich specjalistów z zakresu efektywności energetycznej, wspomaganą przez japońskich ekspertów. Szkolenia umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej i wskazują możliwości, jakie daje efektywne zarządzanie energią w zakładach przemysłowych.  Laboratorium, które powstało dzięki inicjatywie strony japońskiej, dysponuje jedynym tego rodzaju sprzętem szkoleniowym w kraju. Wyposażone jest w typowe urządzenia używane w zakładach przemysłowych, m. in. stanowisko pompy i sprężarki. Zgromadzony sprzęt służy uczestnikom szkoleń, a także pracownikom naukowym oraz studentom Politechniki Warszawskiej.