reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Samorządowe ekoprojekty na 5 mld zł


03 czerwca 2008

- Zdecydowaliśmy się na konkursy w przekonaniu, że jest to najlepszy sposób na racjonalne rozdysponowanie środków. Ten wynik należy uznać za sukces - powiedzał wiceminister podczas konferencji prasowej w Zamku Książ w Wałbrzychu, która odbyła się 28 maja.

Najdalej w ciągu najbliższych 3 miesięcy zostanie ustalona lista tych samorządów, które - przedstawiając w tym konkursie najlepsze i najlepiej przygotowane projekty - mogą liczyć na unijne pieniądze. Najwięcej zgłoszeń napłynęło w województwach pomorskim, mazowieckim i śląskim - po 10.

Konkurs dotyczył wniosków samorządów ubiegających się o dofinansowanie m.in. projektów budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji oraz inwestycji związanych z gospodarką odpadami. Projekty te są obsługiwane przez Narodowy i Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kolejne samorządowe wnioski mają szanse na rozdanie w nowych konkursach, które w tym roku będą jeszcze ogłaszane w czerwcu, wrześniu i grudniu. Spotkanie dla przedstawicieli mediów było jednym z elementów
ogólnopolskiej, trzydniowej konferencji dla przedstawicieli instytucji pośredniczących i wdrażających Program Infrastruktura i Środowisko. W trakcie obrad prezesi Narodowego i Wojewódzkich Funduszy Ochrony
środowiska podpisali z ministrem środowiska aneksy do porozumień w sprawie obsługi tego unijnego Programu.
Polska na realizację Programu Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2013 otrzyma ok. 27,9 mld euro. Z tej kwoty na inwestycje w ochronie środowiska przeznaczone będzie ok. 5 mld euro.


Serwis Samorządowy PAP