reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Święto Ziemi obchodzono również w zakładach KOBY w Krakowie i Bydgoszczy!


15 maja 2008

Każdy miał okazję na żywo obserwować kolejne etapy przetwarzania zużytej puszki. W sumie w warsztatach wzięło udział ok. 130 dzieci. Dzieciom oraz nauczycielom zaprezentowano wszystkie etapy przygotowania puszek do powtórnego przetworzenia oraz zapoznano z informacjami dotyczącym technologii odzysku opakowań aluminiowych. Mogli obserwować proces sortowania oraz prasowania puszek, w tym puszek po napojach, którymi dzieci zostały poczęstowane w trakcie zwiedzania Zakładu. Goście przyglądali się kwalifikacji puszek do poszczególnych gatunków, a w trakcie tego etapu zostali poinformowani o możliwościach powtórnego wykorzystania zużytych puszek aluminiowych. Zdjęcia z krakowskich warsztatów można obejrzeć w galerii.

Z okazji Dnia Ziemi Zakład KOBA w Bydgoszczy przekazał dzieciom z okolicznych szkół drobne upominki. Do gimnazjum w Budzisławiu dotarły plakaty zachęcające do recyklingu puszek z hasłem "Zamień puszki na pieniądze!".

W Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni w dniu 22 kwietnia 2008 odbyła się sesja naukowa zorganizowana w 55 rocznicę śmierci patrona szkoły, połączona z obchodami Dnia Ziemi. 25 kwietnia świętowano dalszy ciąg obchodów. W specjalnie przygotowanym na tę okazję spektaklu zaprezentowali się młodzi aktorzy. Zorganizowano także konkursy pt. "Ziemia moja planeta" i "Wierszyk o tematyce ekologicznej" dla klas starszych. Dzieci otrzymały słodycze i pamiątkowe długopisy od bydgoskiego zakładu.