reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dzień Ziemi w Murowie


05 maja 2008

Dzień Ziemi (22.04.) w Publicznej Szkole Podstawowej w Murowie był w tym roku
obchodzony szczególnie wyjątkowo. Przedsięwzięcie było podjęte z inicjatywy spółki Stora Enso Wood Supply Polska i przy pomocy Fundacji Nasza Ziemia.

Uroczystość została podzielona na trzy etapy. W pierwszym uczniowie klas IV-VI zmagali się z zadaniami konkursu ekologiczno-przyrodniczego.W jego wyniku wyłoniono po piętnastu uczniów ze szkoły w Murowie oraz z partnerskiej szkoły w Ozimku. Drugim etapem była inscenizacja ekologiczna przygotowana przez uczniów klasy pierwszej. Przedstawienie odbyło się 18.04. w piątek. We wtorek, 22.04., uczniowie wytypowani  w drodze konkursu ekologicznego wzięli udział w sadzeniu lasu pod opieka nauczycielki pani Marty Talacha. Przy pomocy leśników dzieci posadziły około 4 tysiące sadzonek jodeł, świerków i sosen.

Uczniom  bardzo podobała się ta ciężka lecz niezwykle pożyteczna praca. Wielu z nich mówiło, iż za kilka lat przyjadą tu, aby zobaczyć, "swój" las. Na miejsce sadzenia zawitali również przedstawiciele STORA ENSO z grupą sygnalistów.

Po posadzeniu lasu uczniowie mieli okazję zwiedzić Izbę Leśną w KUP. Byli niezwykle zainteresowani umieszczonymi tam eksponatami. Wielki dzień zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Uczestnicy akcji, choć troszkę zmęczeni, wracali do domu we wspaniałych humorach i poczuciem, że spełnili swój obowiązek wobec przyrody.

 Obrazek
powitanie uczestników na miejscu sadzenia

 Obrazek
Jak sadzić każdy będzie wiedział po krótkim szkoleniu

 Obrazek  
I czas się wziąć do roboty! Sadzenie w akcji.

 Obrazek
Zwiedzanie Izby Leśnej

 Obrazek
Czaszka niedźwiedzia robi wrażenie...

 Obrazek
Pogoda nie sprzyja, ale dla kiełbasy z ogniska wielu jest się w stanie poświęcić!

 Obrazek
Zasłużony odpoczynek po ciężkiej, ale jakże ważnej pracy