reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekokosz łyka słońce i prasuje śmieci


04 kwietnia 2008

Ten śmieciowy cud techniki nazywa się Big Belly 3 (w wolnym tłumaczeniu - wielki brzuch) i stanął wczoraj na skwerze z pomnikiem Zamenhofa między ulicami Białówny i Malmeda. Od razu spotkał się z zainteresowaniem zdziwionych mieszkańców, którzy oglądają go ze wszystkich stron. Bo choć wygląda zupełnie niepozornie (jak metalowa szafka, niewiele większa od tradycyjnej miejskiej śmietniczki), ale za to błyska diodami. U góry ma zainstalowane baterie słoneczne, dzięki którym powstaje prąd dla maszyny miażdżącej odpady. Prasa uruchamiana jest automatycznie po wrzuceniu śmieci i zmniejsza ich ilość nawet ośmiokrotnie.

Do tego urządzenie jest wandaloodporne (na wszelki wypadek stoi jednak pod okiem kamery monitorującej miasto). Jak zachwalają producenci, pozwala to na obniżenie kosztów wywozu śmieci, redukuje zanieczyszczenie otoczenia spalinami oraz tworzy wizerunek miasta dbającego o czystość i przyjaznego mieszkańcom.

- Ten kontener na razie testujemy bezpłatnie. Taki kosz kosztuje 13 tys. zł, dlatego będziemy sprawdzać, jak będzie funkcjonować w tym miejscu, a dopiero później zastanowimy się nad zakupem - mówi Urszula Sienkiewicz, rzecznik prezydenta miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok