reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowicki: gospodarką odpadami powinny zająć się gminy


25 lutego 2008

Gospodarką odpadami powinny zająć się gminy - uważa minister środowiska Maciej Nowicki. Zapowiedział, że w maju lub czerwcu pod obrady rządu trafi projekt nowelizacji ustawy o odpadach.

Resort środowiska planuje, że ustawa wejdzie w życie od 1 stycznia 2009 r.

"Gospodarka odpadami jest obecnie największym problem w ochronie środowiska w Polsce. Do tej pory nie udało się nam sprostać zobowiązaniom wynikającym z Traktatu Akcesyjnego" - powiedział PAP minister środowiska.

Do końca 2007 roku na wysypiska miało trafiać nie więcej niż 75 proc. odpadów komunalnych, tymczasem wyrzucono na nie 92-94 proc. takich odpadów.

Właścicielami odpadów są w Polsce przedsiębiorstwa, które odbierają je od mieszkańców. Pobierają opłaty i starają się umieścić odpady tam, gdzie jest najtaniej.

Jak powiedział minister, nasz kraj jest osamotniony w takim rozwiązaniu. Tymczasem to państwo jest odpowiedzialne za to, co się dzieje z odpadami i odpowiada za to przed Komisją Europejską.

Nasza propozycja będzie sprowadzała się do tego, że gminy zostaną zobligowane do zbiórki i utylizacji odpadów z terenów zamieszkanych przez co najmniej 150 tys. osób. Sensowne jest utworzenie dużych systemów zbierania, selekcji i utylizacji odpadów - powiedział Nowicki.

źródło: Euro PAP