reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nie ma wzrostu liczby nielegalnych transportów odpadów na teren Polski


21 lutego 2008

Po wejściu Polski do strefy Schengen nie zaobserwowano wzrostu liczby nielegalnych transportów odpadów na teren Polski - zapewnił w środę 20 lutego główny inspektor ochrony środowiska Andrzej Jagusiewicz.

"Odpady są kontrolowane. Straż Graniczna zeszła z przejść granicznych na granicy wewnętrznej UE, ale nie oznacza to braku kontroli. Kontrole prowadzone są przez mobilne grupy Straży Granicznej" - powiedział Jagusiewicz podczas posiedzenia senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Komisja zajmowała się w środę gospodarką odpadami niebezpiecznymi i ich transportem w związku z wejściem Polski do strefy Schengen.

Z danych GIOŚ wynika, że od wejścia Polski do UE, do lutego 2008 r. inspektor wydał 152 zgody na przywóz odpadów oraz 20 decyzji odmownych. Odpady były przywożone do Polski głównie z Litwy, Niemiec, Danii, Szwecji.

Ogółem na teren Polski przywieziono 24 tys. ton odpadów niebezpiecznych, w tym najwięcej odpadów z produkcji, przygotowania i dostaw środków farmaceutycznych (10 tys. ton). Natomiast ponad 177 tys. ton odpadów niebezpiecznych sprowadzonych do Polski poddano odzyskowi w specjalnych instalacjach.

Inspektor wydał też 73 zgody (88 tys. ton) na wywóz odpadów niebezpiecznych z kraju. Odpady te trafiały z Polski do Niemiec, (30 przypadków), Szwecji (20 przypadków) i Francji (7 przypadków).

Za nielegalny przywóz odpadów grożą kary od 50 do 300 tys. zł. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, każde nielegalne przemieszczenie odpadów do kraju jest przestępstwem.

źródło: Euro PAP