reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Butelki PET w 30% z recyklingu


19 lutego 2008

Po udanej próbie przeprowadzonej we współpracy z firmą Marks & Spencer, firma RPC Containers Llantrisant produkuje teraz standardowo butelki z PET do soków, zawierające 30% materiałów pochodzących z recyklingu.

Jak wyjaśnił Dean Williams, projektant w firmie RPC Llantrisant: "Od wielu lat intensywnie pracujemy nad zwiększeniem zawartości rPET w naszych butelkach. Ponieważ osiągnęliśmy już jednolitą jakość butelek o zawartości 30% materiału z recyklingu przy utrzymaniu poziomu jakości opakowań ze stuprocentowo nowego PET, uważamy, że czas zaoferować je jako produkt standardowy w odpowiedzi na rosnący popyt na opakowania z tworzyw sztucznych z zawartością materiałów pochodzących z recyklingu".

Dean Williams dodał też, że kolejnym krokiem będzie zwiększenie zawartości do 50% materiału z recyklingu w butelkach z PET, a prace zakładów RPC Llantrisant w tym kierunku są już dość zaawansowane.

Sukces przedsiębiorstwa w produkcji butelek do soków umożliwiło zainstalowanie nowej maszyny do jednoetapowego przetwarzania PET. Maszyna typu Aoki 350 jest już ósmą maszyną tego typu kupioną przez zakłady RPC Llantrisant, które mają teraz łącznie 24 maszyny marki Aoki.

Źródło: www.odpady.net.pl