reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Poznań będzie czystszy


19 lutego 2008

O prawie 115 procent zwiększył się budżet przeznaczony na porządkowanie terenów miejskich. W tym roku wyniesie on ponad 1,3 miliona złotych (w 2007roku było to 609 tysięcy zł). Pierwsze dzikie wysypisko ma zniknąć jeszcze w tym miesiącu, a w marcu do sprzątania przystąpią więźniowie.

Najbardziej brudne miejsca w mieście będzie wskazywała straż miejska.- Mamy wykazy terenów, które przeznaczone są do sprzątania i które wymagają ciągłego monitorowania. W najbliższym czasie przyjrzymy się wszystkim tym miejscom - mówi Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Wszystkie te miejsca będą na bieżąco monitorowane. Szczególną uwagę zwracają na nie także strażnicy osiedlowi. Coroku bowiem poznańscy municypalni odbierają przynajmniej kilkaset informacji o dzikich wysypiskach i zaśmieconych obszarach w naszym mieście.

Strażnicy obawiają się także, że wzrost opłaty marszałkowskiej, a wraz z nią cen wywozu odpadów spowoduje, że pojawiać się będzie coraz więcej dzikich wysypisk. W ubiegłym tygodniu na przykład municyplani złapali mężczyznę, który w parku nad Wartą wyrzucał dużą ilość śmieci. Musiał posprzątać i zapłacić karę w wysokości 500 złotych.

Od 1 marca część terenów miejskich będą sprzątać, tak jak w ubiegłym roku, więźniowie. W 2007 roku zebrali oni około 300 ton odpadów z prawie 180 hektarów. - Pomysł sprawdził się, nie zamierzamy więc z niego rezygnować -mówi Józef Rapior z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta. - W kwietniu przeprowadzona będzie też akcja wiosennych porządków.

Źródło: www.odpady.net.pl