reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1214 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Obywatelski projekt dotyczący foliówek w tym tygodniu w sejmie


18 lutego 2008

W piątek 15 lutego, zebrał się w Łodzi obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej dążący do zakazu używania plastikowych torebek.

Projekt zmiany ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, pod którym zebrano ponad 1000 podpisów, trafi w tym tygodniu do marszałka Sejmu. Ten oceni, czy poprawki są zgodne z prawem. Autor zmian, wiceprzewodniczący łódzkiej rady miejskiej Krzysztof Piątkowski (PiS), oraz wspierający go członkowie komitetu chcą wprowadzenia zakazu używania w handlu darmowych torebek foliowych, które nie ulegają biodegradacji.

Do komitetu, obok władz miasta i samorządu Łodzi, weszli m.in. wiceprezydent Inowrocławia Ireneusz Stachowiak, przewodniczący rady w Tychach Michał Gramatyka, radny Warszawy Maciej Maciejowski, radny Zabrza Łukasz Urbańczyk, radny Bydgoszczy Michał Sztybel. Komitet działa ponad podziałami politycznymi.

Zbieranie podpisów pod projektem rozpoczęto w dniu ustanowionym przez łódzką radę miejską jako Dzień bez Torby Foliowej. Na targowiskach i w hipermarketach klienci podpisywali listy poparcia. Zebrano ponad 500 podpisów, a kolejne listy przynosili do rady miejskiej wolontariusze.

"Akcja prowadzona była wyłącznie w Łodzi, ale po złożeniu projektu do marszałka Sejmu rozszerzy się na cały kraj" mówi Krzysztof Piątkowski. "Komitet od momentu wydania postanowienia marszałka o przyjęciu projektu ma trzy miesiące na zebranie brakujących 99 tys. podpisów."

Jan Rzymełko (PO), członek Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, uważa, że takie przedsięwzięcia budują społeczeństwo obywatelskie. "Nie powinniśmy jako komisja ingerować w projekt" mówi poseł. "Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych ze zmianami powinna być przegłosowana w obu izbach parlamentu."

"Pierwsze czytanie projektu ustawy na posiedzeniu Sejmu przeprowadza się w terminie trzech miesięcy od daty wniesienia projektu ustawy do marszałka" tłumaczy Zbigniew Jegliński z Biura Prasowego Sejmu. "Komitety inicjatywy ustawodawczej mogą liczyć na pomoc merytoryczną służb prawnych Kancelarii Sejmu.

Źródło : Rzeczpospolita