reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |
Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1210 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

ATON-HT z umową sprzedaży na ok. 0,8 mln EURO


13 kwietnia 2011

Spółka ATON-HT, zajmująca się opracowywaniem oraz sprzedażą urządzeń i technologii do unieszkodliwiania odpadów, podpisała umowę na sprzedaż dwóch zestawów urządzeń Aton-HR + MOS. Wartość kontraktu to blisko 800 000 Euro.

Nabywcą urządzeń jest jedna z polskich firm zajmująca się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów. Urządzenia zostaną wykorzystane w celach przemysłowych do utylizacji odpadów i produkcji energii.

Po raz kolejny podpisujemy umowę na sprzedaż urządzenia, która jest efektem pozytywnie zakończonych badań zrealizowanych przez nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe. Firma, która nabyła urządzenie, zleciła nam wcześniej przeprowadzenie testów na dostarczonych przez siebie próbkach odpadów. Zakończyły się one sukces, stąd decyzja o zakupie urządzeń – powiedział Robert Barczyk – Prezes ATON-HT S.A.

Dodatkowo ATON-HT S.A. wraz z nabywcą urządzenia zamierzają przeprowadzić wspólne testy w celu prezentacji możliwości metod MTT i MOS oraz urządzenia Aton- HR.

Jest to kolejna umowa sprzedaży podpisana przez Spółkę w ostatnim czasie. Na początku kwietnia br. ATON-HT zawarł kontrakt na sprzedaż urządzenia „Mikrofalowy układ absorpcyjno-katalityczny do oczyszczania gazów po procesowych ATON 2 MOS”, który zostanie wykorzystany przy obróbce termicznej materiałów, w tym odpadów. Wartość kontaktu wyniosła wówczas 420 tys. zl.

ATON-HT S.A. działa na rynku od 2005r., a od lutego 2008r. jest notowana na NewConnect. Firma funkcjonuje w obszarze bezodpadowych innowacyjnych technologii utylizacji odpadów niebezpiecznych i odzysku cennych materiałów. Opracowywane i wdrażane technologie oparte są o autorskie metody MTT (Microwave Thermal Treatment) i MOS (Microwave Oxidacion System), któreych Spółka jest właścicielem i które została zastrzeżona w kraju i zagranicą.

Proponowane rozwiązanie umożliwia budowę reaktorów, w których unieszkodliwiać można w bardzo wysokich temperaturach szeroką gamę niebezpiecznych odpadów, przy czym praca tych urządzeń nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego i co równie ważne - koszt eksploatacji jest mniejszy od kosztów eksploatacji znanych urządzeń i instalacji.

Przykłady zastosowań metod MTT i MOS: utylizacja odpadów azbestowychi odpadów biologicznych, usuwanie uciążliwych zapachów, rozkład (piroliza) tworzyw sztucznych, karbonizacja odpadów biologicznych, usuwanie zanieczyszczeń organicznych np. zanieczyszczeń ropopochodnych. Spółka jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrody na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO, nagrody GPW w kategorii „Wybór rynku NewConnect jako wsparcia dla rozwoju innowacji”, oraz tytułu Krajowego Lidera Innowacji 2008. Spółka zwyciężyła także w prestiżowym Konkursie Innowatorów podczas Globe Forum 2009.